Dámská elektrokola

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ kola
městská 
městská 
horská 
 
horská 
 
 
Výrobce
Leader Fox 
Leader Fox 
Apache 
 
Crussis 
 
Specialized 
Modelový rok
2018 
2018 
2019 
 
2019 
 
2019 
Dojezd
120 km 
120 km 
160 km 
 
150 km 
 
 
Určení
dámská 
dámská 
dámská 
 
dámská 
 
dámská 

Dámská elektrokola nabídnou elegantní styl

Bicykly už dávno nejsou jen pro pány, naopak – ženy na nich jezdí do práce, na nákup nebo také na výlet, utužují si kondici a mají radost ze zdolání horských převýšení. Ten zásadní rozdíl je v nižším nástupu (jinak řečeno – o něco níž položené rámové trubce), prostě tak, aby se dalo jezdit i v sukních. Jsou ideální i pro seniorky, nasedá se na ně velmi snadno. Nižším rámem (nebo obecně menšími rozměry) to nekončí, na trhu je i pestrá paleta barev a elegantní možnosti designu, takže nemusíte volit jen z několika málo modelů. Tvar sedla nebo umístění řídítek je uzpůsobeno přesně na míru ženským potřebám, takže žádné kompromisy – šlápněte do pedálů a jeďte s větrem o závod!

Rozsah převodů není až tak důležitou záležitostí

U dámských elektrokol je oproti pánské variantě obvykle menší počet převodů. Už jen proto, že je dívky a ženy běžně nevyužívají v plném rozsahu. Důležité je také jednoduché ovládání, se kterým se jezdkyně okamžitě sžije. Baterie na nosiči je v tomto směru spíš kontraproduktivní, protože nevyvažuje kolo zrovna efektivně – ale třeba rámová baterie už je samozřejmě o něčem docela jiném!

Samozřejmostí je i pestrý výběr různých modelů, určitě existuje dámské elektrokolo do městského provozu, stejně jako horské dámské elektrokolo, na němž můžete zdolávat kopce daleko za poslední civilizací. U dámské varianty elektrokola je někdy k dispozici také pohodlnější gelové sedlo. Obávat se nemusíte ani o dojezdovou vzdálenost, ta je v případě těchto modelů běžně blízko stokilometrové hranici. Reálný dojezd samozřejmě ovlivňuje i terén, zatížení kola, převody, dobití baterie a další parametry, takže nepočítejte s tím, že pokud výrobce uvádí jednoznačně 120, že tolik za každých okolností s jistotou dojedete – někdy je reálná spíš polovina takové vzdálenosti, zvláště ve ztížených podmínkách.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 13 hlasy, průměrně 4.2 z 5