Levná elektrokola

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ kola
městská 
 
 
 
městská 
 
trekking/cross 
Výrobce
Leader Fox 
G21 
 
 
Apache 
Felt 
Author 
Modelový rok
2018 
2019 
 
 
2018 
 
2016 
Dojezd
120 km 
 
 
 
50 - 90 km 
 
 
Určení
dámská 
 
 
 
pánská 
 
pánská 

Levná elektrokola jsou dobrá pro začátečníky

Nevíte, jestli vás elektrokolo bude bavit i příští sezonu? Chcete si jen vyzkoušet své možnosti, vyjet si pár kilometrů za město a porovnat rozdíl mezi klasickým bicyklem a kolem se stabilním elektrickým pohonem? Obecně platí, že levná elektrokola jsou k mání do hranice zhruba dvaceti až pětadvaceti tisíc korun, pak už začíná dobrý průměr – špičkové modely přitom najdete na trhu klidně i za sto tisícovek.

Nabídnou jen základní vybavení, nečekejte zázraky

Určitě neberte vůbec v potaz modely, které stojí třeba deset tisíc korun. Velmi pravděpodobně byste ani nebyli spokojeni. Jen samotná baterie, která za něco stojí, může stát i osm tisíc, tudíž se na podobném kompletu někde hodně ušetřilo a vliv to může mít nejen na cenu provozu, ale také na uživatelský komfort, v určitých případech dokonce i na bezpečnost. A to přeci nikdo z nás nechce, je to jako koupit si mobilní telefon za patnáct stovek – s dotykovým displejem. Pravděpodobně bude v podstatě k ničemu, často nesplní ani základní požadavky. Aneb, nejsme nikdo tak bohatý, abychom si mohli dovolit kupovat (až příliš nápadně) levné věci, že?

Pozor na levné napodobeniny kvalitních rakouských, německých, ale i českých elektrokol z Asie, které rozhodně nebudou stabilní dlouhá léta a jejichž baterie nevydrží právě mnoho. Za podobnou cenu bude jistě lepší sáhnout po kvalitně zpracovaném, ale bazarovém produktu. Pokud ještě nevíte, co byste přesně chtěli a váháte nad pořízením i toho nejlevnějšího modelu na trhu, určitě nebude od věci navštívit půjčovny elektrokol. Tady už za pár stovek na víkend dostanete k vyzkoušení nějaký zajímavý model a budete se moci lépe rozhodovat. Samozřejmostí by měla být i záruka prodejce, a to i u levnějších modelů – nenechte se proto ošidit!

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 17 hlasy, průměrně 4.7 z 5