Elektrokola Apache

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ kola
trekking/cross 
horská 
trekking/cross 
horská 
trekking/cross 
horská 
horská 
Výrobce
Apache 
Apache 
Apache 
Apache 
Apache 
Apache 
Apache 
Modelový rok
2019 
2019 
2018 
2019 
2018 
2019 
2019 
Dojezd
75 - 140 km 
160 km 
60 - 110 km 
160 km 
 
120 km 
75 - 140 km 
Určení
pánská 
dámská 
pánská 
pánská 
pánská 
dámská 
pánská 

Elektrokola značky Apache jsou tu už celou generaci

Na tuzemském trhu se poprvé objevuje značka Apache krátce po přelomu tisíciletí. A pozor, není to značka německá nebo rakouská – jde totiž o ryze český produkt, který se vyrábí kompletně v naší zemi. Pro patrioty tedy jasná volba, navíc o kvalitě nemůže být řeči, protože ta obstojí i v konkurenci světových značek. A má slušné zázemí i historii, protože za ní stojí skupina bývalých českých reprezentantů v cyklistice nebo triatlonu. Tudíž odborníci na slovo vzatí, jako je třeba Jaroslav Kulhavý, juniorský mistr světa z roku 2003, a to právě díky kolu Apache.

Apache nabízí několik druhů elektropohonů

V moderní době má značka Apache už pár desítek různých modelů, a dokonce využívá i čtyř různých druhů elektrických pohonů – Bosch, Shimano STePS, Bafang MaxDrive a také Apache Power. K dispozici jsou také varianty pro všechny skupiny zákazníků, od těch nejméně náročných až po ty, kteří se chystají zdolávat vysokohorská převýšení a požadují spoustu přídavných funkcí. V roce 2008 se začala přitom vyrábět první elektrokola Apache, která se postupně rozšířila vlastně po celém středoevropském prostoru a dnes mají na trhu úlohu vysloveně dominantní – zakladatelé tedy urazili opravdu velký kus cesty, jen co je pravda!

Česká značka s tradicí, to se dnes málo vidí

Originální design je samozřejmostí, kolekce je v roce 2018 tvořena takřka třicítkou modelů klasických kol a 55 různými elektrokoly. Základní modely, ale i horská kola, která zdolají skutečně až obrovská převýšení. Velké rozšíření sortimentu před čtyřmi lety se určitě vyplatilo, pestrost, s jakou Apache přichází na trh elektrokol, mnoha zájemcům o koupi jistě učaruje. Cenová hladina je různorodá, dá se říct, že si tu na své přijde vlastně úplně každý!

Další zdroje

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 18 hlasy, průměrně 3.9 z 5