Elektrokola Haibike

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ kola
horská 
horská 
horská 
horská 
horská 
horská 
horská 
Výrobce
Haibike 
Haibike 
Haibike 
Haibike 
Haibike 
Haibike 
Haibike 
Modelový rok
2017 
2018 
2019 
2019 
2018 
2017 
2018 
Dojezd
120 km 
180 km 
120 km 
120 km 
180 km 
120 km 
120 km 
Určení
pánská 
pánská 
pánská 
pánská 
pánská 
pánská 
pánská 

Elektrokola Haibike jsou jasnou jedničkou na trhu

Osvědčená německá kvalita, na tu je spoleh nejen v případě, že hodláme vybírat elektroniku nebo potraviny. Elektrokola značky HaiBike vás totiž jistě přesvědčí, že tato novinka ve světě cyklistiky může mít elegantní vzhled a výjimečný výkon, jaký byste ještě před pár lety vůbec nečekali. Když se snoubí německý smysl pro precizní práci a kvalitní materiály, dostanete do rukou jedinečný stroj. Pravda, jeho cenová hladina bude někde úplně jinde než u průměrných modelů. O to více toho ale bude elektrokolo umět. Bez problémů s baterií, desítky kilometrů na jedno najetí a snadné manévrování i v obtížném terénu. Tuhle značku rozhodně lze doporučit!

Vyrábí se přímo v Německu, nejde o levný asijský model

Haibike je značkou, která má ústředí v německém městečku Schweinfurt, nespoléhá se tak na zahraniční dílny, ale už celé generace pracuje v „rodné“ zemi. Na začátku devatenáctého století se počíná psát historie existence značek jako HAIBIKE a WINORA, jejichž největší rozmach přišel po druhé světové válce. Roční produkce kol je v řádu stovek tisíc, samozřejmě se vyrábí i pestrá paleta příslušenství.

Není jistě divu, že špičkové modely s podobnou cenovkou nejsou tak docela pro běžný provoz. Jsou určeny spíš pro aktivní sportovce nebo ty, kteří budou na kole jezdit více než pravidelně. Elektrokola Haibike získávají sice ocenění za designové provedení, ale hlavní je především jejich funkčnost, estetika je až druhořadá.

První montážní linka na jízdní kola Winora vznikla v roce 1963, pravnučka pana Wienera Susanne Puello zakládá značku Haibike v roce 1995. A to jsou také dva velmi významné momenty historie provázející tuto rodinnou firmu. V roce 2011 pak spatřilo světlo světa elektrokolo s koly velikosti 29 palců, což byl na tuto dobu skutečný unikát. Na olympijských hrách v Londýně pak získala německá reprezentantka Sabine Spitz stříbrnou medaili v cyklistickém závodě právě na kole značky Haibike – lepší reklama už asi ani neexistuje!

Byla to skutečná revoluce pro svět cyklistiky…

Na veletrhu Eurobike byl v roce 2010 představen model jízdního kola, který používal elektrický pohon a byl vhodný i do horského terénu. Samozřejmě, elektrokola znal svět už dlouho předtím, ale aby bylo možné využívat nějaký model v prostředí, které je určené spíš pro aktivní sportovce, to byla velká novinka. Poptávka byla obrovská, kola se kupovala po tisících a značka Haibike zažila obrovský boom. Samozřejmě nezůstalo jen u čtveřice původních modelů, dnes se horská elektrokola prodávají v mnohem větším měřítku a na trhu panuje určitá konkurence – primát Haibike elektrokol ale už nikdo neodpáře! V roce 2011 už vrhla značka Haibike na trh jedenáct různých modelů elektrokol, jeden z nich se dokonce rychlostí přiblížil 50 kilometrům v hodině – a to byl další velký průlom!

Značku Haibike si velmi chválí třeba britský profesionální sjezdař Sam Pilgrim, který pomáhá testovat jednotlivé modely a má na sociálních sítích zajímavá videa – trochu adrenalinu a vzrušení u nich prožilo více než půl milionu fanoušků.

Německá značka přináší sportovní modely pro každého

Horské, krosové nebo sportovní – vše kromě městské klasiky – dokonce i modely určené přímo k závodění. Haibike elektrokola nabídnou široké spektrum možností, z nichž si jistě vybere naprosto každý. Samozřejmě, na trhu je ještě větší nabídka značek, konkrétně jde třeba o značky jako KTM, Apache, Crussis nebo Bosch, ale také třeba Lectron. O tom, že Haibike je jasný lídr ve světě elektrokol, ale nemusíme dlouze uvažovat…

 

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 26 hlasy, průměrně 4.9 z 5