Skládací elektrokola

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ kola
skládací 
skládací 
skládací 
skládací 
skládací 
skládací 
skládací 
Výrobce
G21 
Apache 
Leader Fox 
Apache 
Leader Fox 
Apache 
Leader Fox 
Modelový rok
2016 
2017 
2018 
2016 
2017 
2019 
2016 
Dojezd
 
40 - 70 km 
80 - 120 km 
50 - 80 km 
80 - 120 km 
55 - 80 km 
55 - 80 km 
Určení
unisex 
dámská 
 
pánská 
dámská 
dámská 
unisex 

Skládací elektrokola jsou praktický pomocník pro každý den

Bicykl, který si můžete v případě potřeby převézt v kufru auta? To rozhodně není žádná pohádka, ale běžná realita. Skládací kola a skládací elektrokola jsou nakonec na současném trhu poměrně často poptávaným artiklem. Do města a na krátké vzdálenosti je to prostě jednička, jsou velmi lehká a složíte je během pár vteřin, i když nepatříte zrovna mezi domácí kutily a vyloženě zručné tipy, je to totiž snadné. Jaké další výhody tyto zajímavé modely ještě nabízejí?

Nemusí se vozit jen autem, v MHD totiž nikomu nepřekáží

Automobil, ale také městská hromadná doprava. Jednoduše je složíte a nesete jako malé zavazadlo. Řidičům v MHD nic podobného ani vadit nemůže, na cesty do práce najdete jen málo podobně zajímavých alternativ. Cestování po přeplněném městě tak může být hodně efektivní a když pak dojedete domů nebo do práce, nebude tohle kolo určitě nikomu překážet. Skládací elektrokola se jednoduše rozloží do deseti sekund a pak už můžete uhánět ulicemi podle svých možností a sil. Další výhodou pak je, že nezabere příliš mnoho místa – pokud žijete v garsonce nebo obecně malometrážním bytě, může být klidně i ve vstupní chodbě.

I když jde o nejlehčí variantu elektrokol, musíte přesto počítat s trochu jinou váhou než u klasických bicyklů. Pořád to bude 20 až 25 kilogramů, protože baterie a motor prostě něco váží – a lehčí model je spíš až otázkou vzdálené budoucnosti. Je to ale skvělý dopravní prostředek na překonání několikakilometrových vzdáleností po městě, na dovolenou nebo jakýkoliv zpevněný terén. Z pochopitelných důvodů ho nelze doporučit na cesty lesem nebo méně kvalitní komunikace, od toho tu jsou určitě spíš horská elektrokola. Zájemce jistě potěší i cenová hladina skládacích elektrokol, jež se pohybuje kolem dvaceti tisíc korun.

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 15 hlasy, průměrně 4.7 z 5