Elektrokola KTM

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ kola
horská 
 
horská 
celoodpružená 
 
horská 
horská 
Výrobce
KTM 
KTM 
KTM 
KTM 
 
KTM 
KTM 
Modelový rok
2019 
2019 
2019 
2019 
 
2019 
2020 
Dojezd
190 km 
195 km 
175 km 
195 km 
 
 
110 km 
Určení
pánská 
 
dámská 
pánská 
 
pánská 
dámská 

Elektrokola KTM aneb rakouská značka proslulá i díky MotoGP

Historie se tentokrát začala psát v roce 1964. Právě tehdy totiž začala rakouská značka KTM vyrábět bicykly. Do roku 1989 se dostala na první milion vyrobených kusů, o dalších deset let později se slavily dokonce miliony dva. V roce 2005 inovovala KTM trh velkovýrobou karbonových kol, o dalších šest let později pak přišel první elektromodel. Firma se nezabývá jen koly a elektrokoly, ale také výrobou cyklistického vybavení a oblečení. Stejně tak je slavná i ve světě rychlých kol, protože KTM určitě znají fanoušci MotoGP. KTM Sportmotorcykl AG se zabývá i výrobou mopedů, skútrů nebo sportovních aut, záběr je skutečně velmi široký!

Elektrokola KTM mají k dispozici dokonce obrazovku

Nejen v automobilech, ale už i na elektrokolech! Ta od značky KTM jsou totiž vybavena obrazovku Intuvia, která funguje skoro jako klasická navigace u aut. Změřte si rychlost, počet najetých kilometrů nebo se nechte povzbuzovat k lepším výkonům v systému Fitness. Propojení s mobilem je samozřejmostí, telefon si lze dokonce nabít skrze kolo, když zrovna dojde baterie – a to je pro řadu cyklistů novinka skoro tak praktická, jako Kopčemův a Veverčákův dávný vynález ohně…

Pravda, KTM je spíš značka známá motorkářům, ale nenechte se splést, v roce 1964 vznikl z původní firmy nový závod, KTM Bikes Industries. Zájem o tato elektrokola je v německy mluvících zemích skutečně nadprůměrný, nedá se ani zdaleka srovnat s poptávkou v ČR nebo jiných zemích. A mimochodem, elektrokola KTM se prodávají se více než padesátce světových zemích, rakouská značka je proslulá takřka na všech kontinentech. A dodnes se vyrábí v Rakousku, nepřesunula své závody jinam a zakládá si na skutečně precizní kvalitě. I to je přece hodně důležité, že?

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 17 hlasy, průměrně 4.1 z 5