Městská elektrokola

Porovnání nejdůležitějších parametrů

Typ kola
městská 
městská 
 
 
městská 
městská 
městská 
Výrobce
Leader Fox 
Leader Fox 
 
 
Apache 
Lectron 
Apache 
Modelový rok
2018 
2018 
 
 
2018 
2019 
2019 
Dojezd
120 km 
120 km 
 
 
50 - 90 km 
130 km 
60 - 110 km 
Určení
dámská 
dámská 
 
 
pánská 
dámská 
dámská 

Městská elektrokola – jednoduchá cesta do práce či na nákup

Ideální dopravní prostředek, který trumfne v lecčems i populární koloběžky nebo skateboardy. Městská elektrokola jsou tu od toho, aby dopravila za pár minut do zaměstnání a odvezla k supermarketu. Jinak řečeno, na rychlou dopravu v rámci městských ulic, kde nezažijete zácpu jako s autem a všude budete opravdu bleskově. Nemusíte ani příliš šlápnout do pedálů, protože o chod se postará kvalitní elektrický motor. Baterie ujede na jedno nabití desítky kilometrů, takže ani v Praze vás takové kolo nenechá v půli cesty stát – vydrží i cestu klidně přes celý okres.

Polní cestu přežijí, ale do lesa s nimi moc nejezděte

Jak už název napovídá, jsou úplně odlišná od horských elektrokol. Mají klasické osvětlení, blatníky nebo praktický nosič, jsou také poměrně lehká. Ale nejsou do terénu, který je členitý, plný kaluží, výmolů a stružek. Tedy nejlépe pro město nebo rovnou polní cestu, spíše zpevněnou než vhodnou pro automobily 4×4. Obecně nabídnou nízký nástup, jsou tedy vhodné i pro seniory. V nejednom českém krajském nebo okresním městě je to už skoro nepsané pravidlo, že mnoho starších lidí využívá pro nákupy nebo cestu k lékaři právě tento typ elektrokol. Své uplatnění najdou i na venkově, pro aktivně žijící lidi jsou dokonce alternativou automobilu.

Cenová hladina městských elektrokol začíná na zhruba dvaceti tisících korunách. Protože jde o hodně poptávanou variantu, najdete na trhu řadu zajímavých modelů od předních výrobců. Design rozeznáte od jiných variant už na první pohled, cílem městských modelů je bohatá výbava, bezpečnost při provozu nejen na přechodech a v okolí semaforů nebo kruhových objezdů, stejně jako prvotřídní stabilita. Nemusíte se proto obávat šlápnout do pedálů, protože tento model už čeká právě na vás…

Pomohlo vám srovnání?
Hodnoceno 13 hlasy, průměrně 4.2 z 5